ویژگی های بهترین رپورتاژ آگهی

ویژگی های بهترین رپورتاژ آگهی

ویژگی های بهترین سایت برای رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی روشی حیرت انگیز برای نوشتن تبلیغات شخصی شما و افزودن اعتبار به آن است زیرا در این صورت تبلیغات شما درخبرگزاری های معتبری مانند ایسنا،قطره،پارسینه،سلامت نیوز و غیره منتشر خواهد شد. باید توجه نمود که این کار آنقدرها هم ساده نیست. مردم به طور کلی تمایل دارند از بخش تبلیغاتی سایت ها بگذرند اما برعکس شما می خواهید به تبلیغات شما توجه شود، بنابراین باید تلاش کنید تا مقاله تبلیغاتی تان تا حد ممکن واقعی به نظر برسد. رپورتاژ آگهی تبلیغی است که اسپانسر تبلیغات به ازای آن پول می پردازد تا مطالب تبلیغاتی اش را در یک سایت معتبر انتشار دهد. به صورت کاملا اختصاصی مطلب زیر به ویژگی های بهترین سایت برای رپورتاژ آگهی می پردازد و مشخصه های آن را بیان می نماید.

فرمول رپورتاژ آگهی

روش ایجاد یک تبلیغ موفق تولید ۷۰٪ محتوای خوب و مخلوط کردن آن با حدود ۳۰٪ تبلیغات است. دیوید اوگیلوی چندی پیش یک محتوا با هدف تبلیغات منتشر ساخت که بسیار به موضوع بحث ما نزدیک است. او می دانست که اگر کاربری تبلیغاتی را ببیند که از آن سودی برایش حاصل شود بی شک به آن توجه خواهد کرد و از آن استفاده خواهد کرد. به عنوان مثال، او این تبلیغ پودر شوینده را انجام داد که بهتر از هر تبلیغ شوینده دیگری بود. در این مقاله روش های مختلف لکه زدایی توضیح داده شده بود و خانم های خانه دار به سادگی می توانستند این صفحه را از مجله جدا کنند و نگه دارند و بعدها از آن استفاده کنند. وی با ارائه اطلاعات کاربردی در آگهی توانست آن را مؤثرتر جلوه دهد.

آیا رپورتاژ آگهی سئو فرندلی است؟

مت کاتس اخیراً یک موضوع جالب را برای همه وب مسترها توئیت کرده و تأکید می کند لینک هایی که برای آنها هزینه پرداخت کرده باشید “تبلیغ” در نظر گرفته می شوند. قبل از اینکه به جزئیات بیشتری بپردازیم، ارائه ی یک مقدمه سریع درباره ی رپورتاژ آگهی و کاربردهای آن مفید خواهد بود.

ویژگی های یک رپورتاژ آگهی مناسب

با یک آگهی تبلیغاتی در جای مناسب می توانید از اعتبار سایت / مجله / روزنامه ای که در آن تبلیغاتتان را منتشر می کنید استفاده کنید. در حقیقت، تبلیغات ماهیتی جالب توجه و دوست داشتنی ندارند (به همین دلیل است که معمولا نادیده گرفته می شوند)، بخش عمده ای از مردم تبلیغات را به نوعی زاید و غیر معتبر می دانند که به واسطه ی پولی که اسپانسر پرداخت کرده به عنوان یک مطلب معتبر منتشر شده است! به همین دلیل یکپارچه شدن تبلیغات با محتوای عادی بسیار مهم است تا  به طور خودکار تبلیغات شما نیز “معتبر” به نظر برسند. برای دیدن دستورالعمل های تبلیغاتی می توانید به برخی از نشریات محبوب مراجعه کنید. بسیاری از آنها از رپورتاژ آگهی با عنوان “محتوای پرداخت شده” یا “مقالات حمایت شده” یاد می کنند. در اصل این بدان معنی است که برای ذکرشدن نام شما در سایت آن ها باید هزینه ای را پرداخت کنید.

خصوصیات بهترین سایت برای رپورتاژ آگهی

از طریق گوگل آنالیتیک،بررسی رتبه گوگل و میزان فیدبک های دریافتی سایت هایی که تاثیرگذاری بیشتری دارند را پیدا کنید. رپورتاژ خود را در سایت هایی که نتیجه بهتری دارند منتشر کنید. این که سایتی که در آن تبلیغات می کنید چه ویژگی هایی دارد می تواند موضوعی چالش برانگیز باشد.

  • اعتبار وب سایت

یکی از خصوصیات بهترین سایت برای رپورتاژ آگهی اعتبار آن وب سایت است. پیش از انتخاب یک ویب سایت برای تبلیغات باید اعتبار یک وب سایت را در نظر بگیرید. یکی از مواردی که می تواند اعتبار یک وب سایت را نشان دهد رتبه الکسا است. رتبه الکسا معیاری است برای این که اعتباری که یک وب سایت در نزد گوگل دارد چقدر است. همین موضوع می تواند به شما کمک کند تا بهترین وب سایت را برای رپورتاژ آگهی انتخاب کنید.

  • رقبا چه کرده اند؟

دومین موضوع می تواند شیوه ای باشد که رقبای شما برگزیده اند. یعنی بدین صورت که با کمی تحقیق متوجه شوید که رقبای اصلی شما چه وب سایت هایی را برای رپورتاژ آگهی انتخاب نموده اند. دلایلی که آن ها این گزینه ها را برگزیده اند می تواند به شما کمک کند و ایده ای باشد برای هر چه بهتر رفتار نمودن و بهترین گزینه را انتخاب نمودن. رقبای شما راهی را که برای بهترین سایت برای رپورتاژ آگهی رفته اند به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهند داد.

  • سایت های مرتبط را پیدا کنید

تبلیغات و رپورتاژ آگهی هزینه بر است پس انتخاب معیاری مناسب برای یک وب سایت با اعتبار خوب تنها نمی تواند گزینه مناسبی برای رپورتاژ آگهی شما باشد. یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید مرتبط بودن سایت با حوزه کاری شماست. برای مثال اگر شما تولید کننده پوشک بچه هستید وب سایتی که در خصوص کودکان و بهداشت آن ها می باشد می تواند بهترین گزینه برای فعالیت های شما باشد. پس این موضوع را حتما در برنامه ریزی کاری خود قرار دهید.

  • مخاطبین خود را بشناسید

یکی از مهم ترین اصول تبلیغات پرسونای مخاطب است. تا زمانی که دید مناسبی نسبت به مخاطبین خود نداشته باشید نمی تواند اطمینان حاصل کنید که بهترین گزینه را برای رپورتاژ آگهی خود انتخاب نموده اید. پس فراموش نکنید که باید بدانید که طرف مقابل شما چه کسانی هستند؟ جنسیت، سن، طبقه اجتماعی و دیگر موضوعات می تواند سطح مشتریان و مخاطبین شما را مشخص کند. بعد از بررسی این موارد حال زمان آن می رسد که بدانید آن ها از چه فضاهایی بازدید می کنند و چه وب سایت هایی را چک می کنند که تور خود را در آن جا پهن کنید.

آیا برند شما باید از تبلیغات استفاده کند؟

این واقعاً به ماهیت و اهداف کمپین شما بستگی دارد. اگر هدف کمپین شما هدایت ترافیک به سایتتان و ایجاد آگاهی از محصول و خدماتتان باشد، با توجه به این که در این صورت سئو یک موضوع ثانویه محسوب می شود، رپورتاژ آگهی می تواند بخشی از فرآیند بازاریابی شما باشد. سؤال مهم این است که رپورتاژ آگهی در کدام بخش سایت هدف باید قرار گیرد. اگر تبلیغات شما کاملاً بین اطلاعات اصلی سایت دفن شده باشد، احتمال این وجود دارد که بسیاری از افراد نتوانند آن را ببینند. از طرف دیگر اگر بتوانید پول بیشتری بپردازید تا در موقعیت برجسته تری در سایت قرار بگیرید، شانس موفقیت شما بیشتر می شود. اگر یکی از اهداف شما ارتقای سئو باشد، احتمالاً جواب این سوال خیر است. همان طور که گوگل در پست وبلاگ خود اشاره کرده است، هر لینکی که پولی به ازای آن پرداخت شود آگهی تلقی می شود و باید از رویکرد “rel = “nofollow استفاده کند.

به دلیل این که سایت های خبری توسط موتورهای جستجو شناخته شده اند و سطح ترافیک بالایی دارند و داشتن لینک خارجی از این سایت ها باعث می شود تا آن وب سایت معتبر شناخته شود. ناشران نیز به نوبه خود این مزایا را درک کرده اند و تبلیغات را با روشی کنترل شده و مقرون به صرفه در سایت های خود ارائه می دهند. با انتخاب بهترین سایت برای رپورتاژ آگهی می تواید به راحتی با هزینه ای معقول و بجا خود را در ذهن مخاطبانتان جاودانه کنید.

آیا باید فقط در روابط عمومی و رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کنیم؟

برای انتخاب بهترین سایت برای رپورتاژ آگهی باید المان های گوناگونی را در نظر بگیرید که هر کدام از آن ها نیازمند دانش و علم بروز شما دارد. در این خصوص حتما از متخصصین فضای مجازی و تبلیغات مجازی مشاوره گرفته تا بتوانید با تبلیغاتی که انجام می دهید بیشترین مخاطب را تحت الشعاع قرار داده و بهترین نتیجه را بگیرید. اگر یکی از اهداف اصلی شما  ارتقای سئو باشد و جذب رسانه های اجتماعی به روش صحیح انجام شود می تواند بسیار تأثیرگذار باشد. از منظر سئو و رسانه های اجتماعی، هر لینک یا استنادی که سایت شما به دست می آورد سودمند است. با این وجود، این رویکرد نیاز به برنامه ریزی و تلاش بیشتری دارد تا مطالبی تهیه شود که واقعاً دارای ارزش خبری باشند. شما همچنین باید برای توسعه روابط و بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی زمان صرف کنید.

, , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *